Doprava a platba

Způsoby platby

Online platba kartou 

Nabízíme možnost zaplatit přímo a rychle přes platební bránu ComGate Payments, a.s. (https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana), máte možnost platit všemi druhy platebních karet, objednávku dáváme do výroby ihned.

Platba kartou je nejpoužívanější platební metodou. Platební brána Comgate podporuje karty Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro a také platby Apple Pay a Google Pay, při nichž zákazník platí kartou uloženou v Peněžence Apple/Google. 

Po schválení platby získáváte ihned informaci o provedení platby a můžete okamžitě zaslat objednané zboží.

Bankovní převody


Bankovním převodem je myšlen převod peněz mezi dvěma bankami bez použití platební karty. 

Právě přihlášení do online bankovnictví nebo aplikace zároveň garantuje bezpečnost této platební metody – potvrzení platby může proběhnout pouze v nich. Při zpracování transakce je bezpečnost zaručena tím, že spojení mezi bankami je šifrované. 

Platba v mobilní aplikaci

Na mobilním zařízení se systémy iOS nebo Android je možné zvolit platbu v mobilní aplikaci. Tato platební metoda je dostupná u bank, které ji podporují.  

Průběh platby

 1. Zákazník v prostředí platební brány na mobilním telefonu vybere platbu bankovním převodem nebo pomocí QR kódu a následně svou banku.
 2. V dalším kroku zákazník zvolí možnost Zaplatit v mobilní aplikaci, zobrazí se instrukce k tomu, aby v systémové liště vybral aplikaci mobilního bankovnictví.
 3. Otevře se aplikace mobilního bankovnictví, zákazník se do ní přihlásí obvyklým způsobem (např. pomocí biometrického ověření).
 4. V mobilní aplikaci plátce potvrdí předvyplněný příkaz k úhradě. 

PSD2 platba

Bankovní převod v režimu Open Banking Standard, často označovaný jako PSD2 platba, využívá služby nepřímého dání platebního příkazu a nabízí nižší náklady transakce v kombinaci s okamžitým potvrzením platby. 

Poskytovatelem služby PSD2 platba je společnost KEVIN EU, UAB, ID 304777572, se sídlem Lvovo g. 25-104, Vilnius (dále jen „kevin.“), která je držitelem licence platební instituce č. LB000458, vydané Bank of Lithuania, a která je řádně notifikována jako zahraniční platební instituce poskytující platební služby v České republice. Poskytovatele KEVIN EU, UAB lze ověřit v Seznamech regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu na stránkách České národní banky v kategorii Zahraniční platební instituce poskytující přeshraniční služby v ČR.

Průběh platby

 1. Zákazník vybere platbu bankovním převodem, následně zvolí svou banku.
 2. Zákazník zvolí volbu Zaplatit v internetovém bankovnictví.
 3. Zákazník potvrdí souhlas s přesměrováním do internetového bankovnictví a s tím, že zpracovatelem platby je společnost kevin. 
 4. Název poskytovatele "KEVIN EU, UAB" nebo "kevin." se zákazníkovi zřetelně zobrazí před přihlášením do internetového bankovnictví jeho banky spolu s požadavkem na udělení přístupu k účtu pro poskytovatele kevin. pro provedení PSD2 platby.   
 5. Po přihlášení do internetového bankovnictví zákazník potvrdí okamžitý příkaz k úhradě zadaný prostřednictvím společnosti kevin. 

Online bankovní převod

Předvyplněný bankovní převod nabízí komfort pro plátce a také okamžité potvrzení úhrady. Na druhou stranu poplatky bank za tuto službu jsou obvykle značné. Předvyplněný bankovní převod na platební bráně Comgate proto využíváme u bank, kde platby ve standardu Open Banking Standard jsou nefunkční či uživatelsky méně přívětivé.

Průběh platby

 1. Ze seznamu bank si zákazník vybere svou banku.
 2. Po výběru banky má zákazník možnost zaplatit platbu prostřednictvím QR kódu (platí pro české banky), nebo klikne na „Zaplatit v internetovém bankovnictví“  a je přesměrován do internetového bankovnictví.
 3. Po přihlášení do online bankovnictví se mu zobrazí předvyplněný platební příkaz. V tomto příkazu nemá zákazník možnost měnit částku, variabilní symbol ani banku příjemce.
 4. Po zaplacení dojde k přesměrování zákazníka zpět do e-shopu.

QR platba

QR platby v kombinaci s okamžitým bankovním převodem splňují požadavek na komfort uživatele i nízké jednotkové náklady platby. Slabou stránkou této platební metody je skutečnost, že ne všechny české banky umožňují okamžité bankovní převody. Některé banky mění nastavení v průběhu dne (pracovní vs. nepracovní doba) a v průběhu týdne (pracovní vs. víkendy a svátky). Platební brána Comgate průběžně monitoruje chování jednotlivých bank a podle toho nabízí platební metodu QR platba v seznamu platebních metod u jednotlivých bank. QR platba je vhodná pro platby na počítači, kdy QR kód se odečítá z monitoru obrazovky mobilním telefonem. 

Tato metoda je momentálně dostupná pouze v Česku.

Průběh platby

 1. Zákazník zvolí platební metodu QR platba.
 2. Zákazník vybere z nabídky svou banku.
 3. Na mobilním telefonu spustí zákazník aplikaci mobilního bankovnictví, zvolí platbu pomocí QR kódu, ten načte z obrazovky počítače a pokračuje s předvyplněným bankovním převodem na telefonu.

Bankovní převod bez okamžitého potvrzení

Bankovní převod s ručním vyplněním platebních údajů je určen pro ty, kdo z nějakého důvodů nechtějí či nemohou platit kartou a preferují jím známý nástroj. V případě nesprávně vyplněných údajů či nesprávné částce platbu Comgate zpět na bankovní účet plátce. Potvrzení o úhradě u takové platby je do druhého dne.

Proces platby

 1. Pokud nenajdete svou banku v seznamu bank na platební bráně, zvolíte metodu ostatní banky.
 2. Poté se vám zobrazí platební údaje k platbě jako číslo účtu protistrany, částka a variabilní symbol.
 3. Přihlásíte se do svého internetového bankovnictví. Zde zadáte údaje, které zobrazila platební brána.
 4. V případě, že váš mobil podporuje čtení QR kódů, můžete zaplatit pomocí QR platby.
 5. Po zadání údajů k platbě nebo jejich načtení přes QR kód je možné platbu potvrdit.
 6. Po zaplacení dojde k přesměrování zpět do e-shopu

platební brána offline metodaPřípadné reklamace nebo dotazy k platbám:

ComGate Payments, a.s.

Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové

E-mail: platby-podpora@comgate.cz

Tel: +420 228 224 267Dodací podmínky

Zboží na dobírku obvykle dodáváme do následujícího pracovního dne na jakoukoliv adresu v ČR.

Způsob dopravy a platby

Zásilkovna.cz

Zásilkovna Výdejní místo

- Cena za dopravu 65,- Kč.

Zásilkovna Z-Box

- Cena za dopravu 75,- Kč.

Zásilkovna Domů

- Cena za dopravu 75,- Kč.

Uvedené ceny jsou s DPH.